• "ISKRY NIEPODLEGŁEJ"

     • Dziś, tj. 29 kwietnia młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w pokazie multimedialnym " Iskry Niepodleglej". Widowisko przedstawia postaci Polek i Polakow, którzy swoimi wybitnymi osiągnięciami odcisnęli piętno w różnych dziedzinach nauki i historii świata

     • Pożegnanie maturzystów

     • 26 kwietnia oficjalnie pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Za część artystyczną odpowiedzialna była klasa 4, natomiast absolwenci podsumowali swoje 5 lat edukacji przygotowując pamiątkowy filmik ze zdjęciami. Zostały rozdane świadectwa, jak i również nagrody dla uczniów, którzy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem w naukę oraz życie szkoły. Życzymy szczęścia w dalszym życiu i powodzenia na maturze dla naszych absolwentów.

       „Drodzy absolwenci, 

      Jane Austin pisała, że „(…) ze wszystkich okropnych rzeczy w życiu najokropniejsze jest pożegnanie (…)”, więc się nie żegnajmy. ...

       

     • 79 rocznica forsowania Odry

     • Dnia 20.04.2024r. nasza szkoła brała udział w uroczystościach 79 rocznicy forsowania Odry. W pierwszej kolejności złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Chwała Bohaterom w Gozdowicach. Następnie udaliśmy się do Siekierek, gdzie na cmentarzu odbyła się uroczysta msza święta za poległych żołnierzy walczących w obronie niepodległej Polski.

     • Realizacja projektu europejskiego na Lazurowym Wybrzeżu

     • Cześć Szkoło!

      Dajemy znać, że szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce praktyk zawodowych we Francji, które realizujemy w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819. Camping jest super, pogoda też, co sprzyja dobrym humorom i naszemu zapałowi do zaangażowania się w praktyki.

      Za nami już pierwsze prace związane z realizacją praktyk. Architekci krajobrazu zajmowali się zagospodarowaniem przestrzeni wokół ośrodka turystycznego. Każdy z nas otrzymał swoje zadanie, np. skoszenie trawników , pielęgnowanie roślin, przycinanie krzewów czy porządkowanie terenu. Nasza praca została potem oceniona przez mentorów, którzy docenili nasze starania.

      Technicy żywienia i usług gastronomicznych wzięli pod opiekę naszą stołówkę. Kroili warzywa, pomagali w przygotowywaniu prostszych potraw, a po posiłku pięknie uprzątnęli sale, bo to równie ważne, by goście poczuli się w lokalu komfortowo.

      Z kolei po południu każdy z nich miał przydzielone zadania związane z przygotowaniem sali na przyjęcie gości. Wystrój stołów, układanie serwisu w odpowiedni sposób, a następnie proces sprzątania i porządkowanie.

      Już te pierwsze dni upewniły nas, że jesteśmy we właściwym miejscu, żeby wzmocnić swoje praktyczne umiejętności zawodowe. Serdecznie pozdrawiamy z bardzo przyjaznej Francji.

      Więcej informacji na temat naszego wyjazdu, będzie dostępnych na naszym profilu (link ponizej).

     • IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Bitwa Regionów"

     • Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.

       

      Termin naboru do konkursu Kół Gospodyń Wiejskich potrwa do 5 maja 2024 r.

       

      Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl lub pod linkiem  https://www.kupujswiadomie.gov.pl/formularz-bitwa-regionow/

      Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie. https://bitwaregionow.pl/regulamin/

       

      Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie:

      www.bitwaregionow.pl

       

      KONKURS BĘDZIE PRZEBIEGAĆ W TRZECH ETAPACH:

      Etap I – Komisja kwalifikacyjna, na podstawie oceny formularzy zgłoszeniowych, utworzy listę rankingową prac konkursowych. Do udziału w wydarzeniach regionalnych I etapu konkursu przejdą KGW, które znajdą się na najwyższych pozycjach list rankingowych. W każdym wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 20 KGW. Zespoły biorące udział w I etapie konkursu, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.

      Etap II – KGW, które zajmą 1. miejsce w wydarzeniach regionalnych, biorą udział w półfinałach wojewódzkich. 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, kwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

      Etap III – Finał z udziałem 16 KGW.

      W tym roku pula nagród wyniesie ponad 65 tys. zł. Przewidziana jest również nagroda dodatkowa dla laureata I miejsca w finale – wyjazd przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w UE.

     • Rusza rekrutacja do projektu "Kształcenie otwarte na Europę - EDYCJA 2023"

     • Rozpoczynamy proces rekrutacji do naszego nowego przedsięwzięcia edukacyjnego pt. "Kształcenie otwarte na Europę – EDYCJA 2023", o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819, finansowanego przez Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, w sektorze Kształcenia i Szkolenia Zawodowego. Zapraszamy do udziału uczniów naszej Szkoły, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zawodach technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

      Zachęcamy do aplikowania wszystkie osoby uczące się w roku szkolnym 2023/2024 w klasach II, III, i IV. Proces naboru trwa od 8 marca 2024 roku do 15 marca 2024 roku. Dokumenty aplikacyjne można składać do 12:00 w dniu kończącym rekrutację, zarówno w sekretariacie szkoły, jak i w biurze Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu, Pani Teresy Mirek.

      Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem Naboru i instrukcjami dotyczącymi wypełniania formularza zgłoszeniowego, aby zapewnić poprawność Państwa aplikacji. Udział w projekcie jest wyjątkową okazją do rozwoju zawodowego i osobistego. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają szansę na odbycie dwutygodniowych praktyk w przedsiębiorstwach we Francji, co umożliwi im poszerzenie wiedzy i umiejętności w wybranych dziedzinach. Projekt ten oferuje niepowtarzalną możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia oraz rozwinięcia własnych kompetencji. W ramach projektu przewidziano także program kulturowy, dzięki któremu uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać tradycje i zabytki Grecji.

      Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych, ponieważ wszystkie koszty są pokrywane z funduszy otrzymanych przez Szkołę w ramach dofinansowania. Gorąco zachęcamy do składania aplikacji.

      W razie dodatkowych pytań lub potrzeby wsparcia, zachęcamy do kontaktu z Dyrektorem Szkoły lub członkami Komisji Rekrutacyjnej. Rekrutacyjnej.

       

     • Wspólne sadzenie lasu

     • 15.03.2024 r. Nadleśnictwo Mieszkowice organizowało sadzenie lasu. Wspólnie z pracownikami nadleśnictwa, ochotniczą strażą pożarną, emerytami dołączyliśmy się do akcji. Sadziliśmy dwa gatunki drzew - lipę i buka, pod czujnym okiem nadleśniczego. Dziękujemy za nowe doświadczenia obfity poczęstunek i dyplom uczestnictwa ZSCKR w Mieszkowicach

     • Obchody 79 rocznicy wkopania I słupa granicznego

     • W dniu 3 marca 2024r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach 79 rocznicy wbicia pierwszego polskiego słupa granicznego nad Odrą. Wydarzeniu temu towarzyszyły przemówienia przedstawicieli władz lokalnych oraz wojewódzkich, w których m.in burmistrz Mieszkowic pan Andrzej Salwa złożył serdeczne podziękowania na ręce naszej pani dyrektor Bogumiły Żurawieckej za wkład uczniów ZSCKR w przygotowanie terenu wokół pomnika w Czelinie na w/w uroczystości. Młodzież i przybyli goście mogli również podziwiać rekonstrukcję zdarzeń sprzed lat, podczas której grupy rekonstrukcyjne odtworzyły akcję saperów VI samodzielnego zmotoryzowanego batalionu pontonowo-mostowego, którzy jako pierwsi wbili biało-czerwony symbol na nowej granicy z Niemcami.

       

    • "Ku czci bohaterom - Polakom, którzy poświęcili wiele, by ocalić wszystko"
     • "Ku czci bohaterom - Polakom, którzy poświęcili wiele, by ocalić wszystko"

     • W 19 rocznicę odsłonięcia Obelisku na Cmentarzu Komunalnym w Mieszkowicach rozpoczęła się uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z  Pocztem Sztandarowym. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Burmistrza Andrzeja Salwy. Oddając hołd uczciliśmy pamięć bohaterów walczących o naszą wolność. Burmistrz podziękował wszystkim za udział w uroczystości. Przy obelisku zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze.

    • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły
     • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły

     • W dniu dzisiejszym tj. 27.11.2023 rozpoczął się w Naszej Szkole ,, MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY”. W meczu rozpoczynającym klasa I technikum żywienia i usług gastronomicznych uległa klasie I technikum architektury krajobrazu 0:2. W drugim spotkaniu po niezwykle zaciętym boju klasa III technikum pokonała Klasę IV 2:1. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych spotkań zasługują na ogromne brawa za hart ducha, zaciętość i grę do ostatniej ,,linii”. W następnym tygodniu klasa I technikum architektury krajobrazu zmierzy się z klasą II. Z kolei faworyci  - klasa V, zagra z walecznym zespołem klasy III😊.

      Krzysztof Cytrynowicz, Sławomir Szymański