• Rusza rekrutacja do projektu "Kształcenie otwarte na Europę - EDYCJA 2023"

     • Rozpoczynamy proces rekrutacji do naszego nowego przedsięwzięcia edukacyjnego pt. "Kształcenie otwarte na Europę – EDYCJA 2023", o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819, finansowanego przez Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, w sektorze Kształcenia i Szkolenia Zawodowego. Zapraszamy do udziału uczniów naszej Szkoły, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zawodach technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

      Zachęcamy do aplikowania wszystkie osoby uczące się w roku szkolnym 2023/2024 w klasach II, III, i IV. Proces naboru trwa od 8 marca 2024 roku do 15 marca 2024 roku. Dokumenty aplikacyjne można składać do 12:00 w dniu kończącym rekrutację, zarówno w sekretariacie szkoły, jak i w biurze Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu, Pani Teresy Mirek.

      Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem Naboru i instrukcjami dotyczącymi wypełniania formularza zgłoszeniowego, aby zapewnić poprawność Państwa aplikacji. Udział w projekcie jest wyjątkową okazją do rozwoju zawodowego i osobistego. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają szansę na odbycie dwutygodniowych praktyk w przedsiębiorstwach we Francji, co umożliwi im poszerzenie wiedzy i umiejętności w wybranych dziedzinach. Projekt ten oferuje niepowtarzalną możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia oraz rozwinięcia własnych kompetencji. W ramach projektu przewidziano także program kulturowy, dzięki któremu uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać tradycje i zabytki Grecji.

      Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych, ponieważ wszystkie koszty są pokrywane z funduszy otrzymanych przez Szkołę w ramach dofinansowania. Gorąco zachęcamy do składania aplikacji.

      W razie dodatkowych pytań lub potrzeby wsparcia, zachęcamy do kontaktu z Dyrektorem Szkoły lub członkami Komisji Rekrutacyjnej. Rekrutacyjnej.

       

     • Wspólne sadzenie lasu

     • 15.03.2024 r. Nadleśnictwo Mieszkowice organizowało sadzenie lasu. Wspólnie z pracownikami nadleśnictwa, ochotniczą strażą pożarną, emerytami dołączyliśmy się do akcji. Sadziliśmy dwa gatunki drzew - lipę i buka, pod czujnym okiem nadleśniczego. Dziękujemy za nowe doświadczenia obfity poczęstunek i dyplom uczestnictwa ZSCKR w Mieszkowicach

     • Obchody 79 rocznicy wkopania I słupa granicznego

     • W dniu 3 marca 2024r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach 79 rocznicy wbicia pierwszego polskiego słupa granicznego nad Odrą. Wydarzeniu temu towarzyszyły przemówienia przedstawicieli władz lokalnych oraz wojewódzkich, w których m.in burmistrz Mieszkowic pan Andrzej Salwa złożył serdeczne podziękowania na ręce naszej pani dyrektor Bogumiły Żurawieckej za wkład uczniów ZSCKR w przygotowanie terenu wokół pomnika w Czelinie na w/w uroczystości. Młodzież i przybyli goście mogli również podziwiać rekonstrukcję zdarzeń sprzed lat, podczas której grupy rekonstrukcyjne odtworzyły akcję saperów VI samodzielnego zmotoryzowanego batalionu pontonowo-mostowego, którzy jako pierwsi wbili biało-czerwony symbol na nowej granicy z Niemcami.

       

    • "Ku czci bohaterom - Polakom, którzy poświęcili wiele, by ocalić wszystko"
     • "Ku czci bohaterom - Polakom, którzy poświęcili wiele, by ocalić wszystko"

     • W 19 rocznicę odsłonięcia Obelisku na Cmentarzu Komunalnym w Mieszkowicach rozpoczęła się uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z  Pocztem Sztandarowym. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Burmistrza Andrzeja Salwy. Oddając hołd uczciliśmy pamięć bohaterów walczących o naszą wolność. Burmistrz podziękował wszystkim za udział w uroczystości. Przy obelisku zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze.

    • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły
     • Mikołajkowy turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły

     • W dniu dzisiejszym tj. 27.11.2023 rozpoczął się w Naszej Szkole ,, MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY”. W meczu rozpoczynającym klasa I technikum żywienia i usług gastronomicznych uległa klasie I technikum architektury krajobrazu 0:2. W drugim spotkaniu po niezwykle zaciętym boju klasa III technikum pokonała Klasę IV 2:1. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych spotkań zasługują na ogromne brawa za hart ducha, zaciętość i grę do ostatniej ,,linii”. W następnym tygodniu klasa I technikum architektury krajobrazu zmierzy się z klasą II. Z kolei faworyci  - klasa V, zagra z walecznym zespołem klasy III😊.

      Krzysztof Cytrynowicz, Sławomir Szymański