• Nabór na rok 2024 / 2025

Na rok szkolny 2024 / 2025 szkoła prowadzi nabór do technikum pięcioletniego w zawodach:

1. technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych kształci umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach żywienia zbiorowego i żywienia rodziny. Absolwent zdobywa tytuł technika żywienia i usług gastronomicznych, może podejmować pracę w obiektach żywienia zbiorowego oraz instytucjach zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o żywieniu, żywności. Może także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych, domowych i hotelarskich.
        Uzyskane kwalifikacje:

• HGT.02. Sporządzanie potraw i napojów – egzamin z tej kwalifikacji odbywa się pod koniec roku szkolnego w klasie trzeciej. Kwalifikacja ta przygotowuje do pracy na stanowisku kucharza.
        • HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych – uczniowie zdają egzamin po pierwszym półroczu klasy piątej. Druga kwalifikacja kształtuje umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach gastronomicznych. Uczniowie zdobywają umiejętności aktywnego zachowania się na rynku, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzania biznesplanu itp.

Możliwości podjęcia pracy zawodowej:

Technik żywienia i usług gastronomicznych może pracować jako:
        •   szef kuchni, kucharz w: restauracjach, hotelach, pensjonatach, zakładach żywienia zbiorowego, gospodarstwach agroturystycznych i innych
        •    kierownik do spraw żywienia w zakładach gastronomicznych
        •    menager do spraw planowania i organizacji usług gastronomicznych
        •    manager zakładu gastronomicznego
        •    organizator imprez okolicznościowych
        •    mistrz sztuki kulinarnej
        •    pracownik firmy cateringowej
        •    doradca w zakresie prawidłowego żywienia
        •    organizator usług cateringowych
        •    pracownik ruchomej bazy gastronomicznej: lotniczej, morskiej, kolejowej

2.  technik architektury krajobrazu

Absolwenci szkoły kształcącej w tym kierunku mogą podejmować pracę w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie projektowania, zakładania i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu, a także w przedsiębiorstwach oraz w instytucjach innych branż, w których znajdują się obiekty architektury krajobrazu wymagające profesjonalnego dozoru. Absolwenci mogą także prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.

Uzyskane kwalifikacje:
        OGR.03. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu - egzamin odbywa się w I semestrze klasy trzeciej.
        OGR.04. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu - egzamin odbywa się w I semestrze klasy piątej.

Absolwent będzie przygotowany do:
        - projektowania i kształtowania krajobrazu, realizacji i pielęgnacji terenów zieleni towarzyszących budynkom mieszkalnym oraz obiektom przemysłowym i użyteczności publicznej;
        - projektowania elementów architektury krajobrazu z zachowaniem wymogów estetycznych i ekologicznych;
        - pielęgnacji i konserwacji istniejących i nowo projektowanych elementów architektury krajobrazu;
        - prowadzenie uproszczonej rachunkowości i kosztorysowania wykonywanych prac i projektów;
        - stosowania zasad marketingu w działalności związanej z architekturą krajobrazu

Szkoła zapewnia:
        - nowoczesny internat (opłata tylko za wyżywienie 14 zł/dzień; pokoje 1,2,3 - osobowe)
        - darmowe podręczniki dla wszystkich uczniów
        - prawo jazdy kat. T (zgodnie z podstawą programową)
        - bogato wyposażoną bibliotekę szkolną
        - bogatą i nowoczesną bazę dydaktyczną
        - nowoczesne pracownie: komputerową, językową i multimedialną
        - bezprzewodowy internet na terenie szkoły i internatu
        - zaplecze sportowe wraz z salką fitness i siłownią
        - dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną
        - zajęcia praktyczne w ogrodzie szkolnym