• "ISKRY NIEPODLEGŁEJ"

• Dziś, tj. 29 kwietnia młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w pokazie multimedialnym " Iskry Niepodleglej". Widowisko przedstawia postaci Polek i Polakow, którzy swoimi wybitnymi osiągnięciami odcisnęli piętno w różnych dziedzinach nauki i historii świata

• Pożegnanie maturzystów

• 26 kwietnia oficjalnie pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Za część artystyczną odpowiedzialna była klasa 4, natomiast absolwenci podsumowali swoje 5 lat edukacji przygotowując pamiątkowy filmik ze zdjęciami. Zostały rozdane świadectwa, jak i również nagrody dla uczniów, którzy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem w naukę oraz życie szkoły. Życzymy szczęścia w dalszym życiu i powodzenia na maturze dla naszych absolwentów.

„Drodzy absolwenci,

Jane Austin pisała, że „(…) ze wszystkich okropnych rzeczy w życiu najokropniejsze jest pożegnanie (…)”, więc się nie żegnajmy. ...

• 79 rocznica forsowania Odry

• Dnia 20.04.2024r. nasza szkoła brała udział w uroczystościach 79 rocznicy forsowania Odry. W pierwszej kolejności złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Chwała Bohaterom w Gozdowicach. Następnie udaliśmy się do Siekierek, gdzie na cmentarzu odbyła się uroczysta msza święta za poległych żołnierzy walczących w obronie niepodległej Polski.

• Realizacja projektu europejskiego na Lazurowym Wybrzeżu

• Cześć Szkoło!

Dajemy znać, że szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce praktyk zawodowych we Francji, które realizujemy w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819. Camping jest super, pogoda też, co sprzyja dobrym humorom i naszemu zapałowi do zaangażowania się w praktyki.

Za nami już pierwsze prace związane z realizacją praktyk. Architekci krajobrazu zajmowali się zagospodarowaniem przestrzeni wokół ośrodka turystycznego. Każdy z nas otrzymał swoje zadanie, np. skoszenie trawników , pielęgnowanie roślin, przycinanie krzewów czy porządkowanie terenu. Nasza praca została potem oceniona przez mentorów, którzy docenili nasze starania.

Technicy żywienia i usług gastronomicznych wzięli pod opiekę naszą stołówkę. Kroili warzywa, pomagali w przygotowywaniu prostszych potraw, a po posiłku pięknie uprzątnęli sale, bo to równie ważne, by goście poczuli się w lokalu komfortowo.

Z kolei po południu każdy z nich miał przydzielone zadania związane z przygotowaniem sali na przyjęcie gości. Wystrój stołów, układanie serwisu w odpowiedni sposób, a następnie proces sprzątania i porządkowanie.

Już te pierwsze dni upewniły nas, że jesteśmy we właściwym miejscu, żeby wzmocnić swoje praktyczne umiejętności zawodowe. Serdecznie pozdrawiamy z bardzo przyjaznej Francji.

Więcej informacji na temat naszego wyjazdu, będzie dostępnych na naszym profilu (link ponizej).

• IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Bitwa Regionów"

• Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.

Termin naboru do konkursu Kół Gospodyń Wiejskich potrwa do 5 maja 2024 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl lub pod linkiem  https://www.kupujswiadomie.gov.pl/formularz-bitwa-regionow/

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie. https://bitwaregionow.pl/regulamin/

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie:

www.bitwaregionow.pl

KONKURS BĘDZIE PRZEBIEGAĆ W TRZECH ETAPACH:

Etap I – Komisja kwalifikacyjna, na podstawie oceny formularzy zgłoszeniowych, utworzy listę rankingową prac konkursowych. Do udziału w wydarzeniach regionalnych I etapu konkursu przejdą KGW, które znajdą się na najwyższych pozycjach list rankingowych. W każdym wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 20 KGW. Zespoły biorące udział w I etapie konkursu, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.

Etap II – KGW, które zajmą 1. miejsce w wydarzeniach regionalnych, biorą udział w półfinałach wojewódzkich. 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, kwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

Etap III – Finał z udziałem 16 KGW.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 65 tys. zł. Przewidziana jest również nagroda dodatkowa dla laureata I miejsca w finale – wyjazd przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w UE.