• KSZTAŁCENIE OTWARTE NA EUROPĘ - EDYCJA 2023

        • Rozpoczynamy proces rekrutacji do naszego nowego przedsięwzięcia edukacyjnego pn. "Kształcenie otwarte na Europę – EDYCJA 2023", o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819, finansowanego ze środków europejskich w ramach programu ERASMUS+, w sektorze Kształcenia i Szkolenia Zawodowego. Zapraszamy do udziału uczniów naszej Szkoły, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zawodach technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

          Zachęcamy do aplikowania wszystkie osoby uczące się w roku szkolnym 2023/2024 w klasach II, III, i IV. Proces naboru trwa od 8 marca 2024 roku do 15 marca 2024 roku. Dokumenty aplikacyjne można składać do 12:00 w dniu kończącym rekrutację, zarówno w sekretariacie szkoły, jak i w biurze Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu, Pani Teresy Mirek.

          Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem Naboru i instrukcjami dotyczącymi wypełniania formularza zgłoszeniowego, aby zapewnić poprawność Państwa aplikacji. Udział w projekcie jest wyjątkową okazją do rozwoju zawodowego i osobistego. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają szansę na odbycie dwutygodniowych praktyk w przedsiębiorstwach we Francji, co umożliwi im poszerzenie wiedzy i umiejętności w wybranych dziedzinach. Projekt ten oferuje niepowtarzalną możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia oraz rozwinięcia własnych kompetencji. W ramach projektu przewidziano także program kulturowy, dzięki któremu uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać tradycje i zabytki Grecji.

          Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne dla osób zakwalifikowanych, ponieważ wszystkie koszty są pokrywane z funduszy otrzymanych przez Szkołę w ramach dofinansowania. Gorąco zachęcamy do składania aplikacji.

          W razie dodatkowych pytań lub potrzeby wsparcia, zachęcamy do kontaktu z Dyrektorem Szkoły lub członkami Komisji Rekrutacyjnej. Rekrutacyjnej.

           

          Więcej informacji z pobytu we Francji, dostępnych pod poniższym linkiem

          Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819 - 

          - podsumowujemy praktyki zawodowe naszych uczniów we Francji 

          W dniach od 15 do 26 kwietnia 2024 r. 23 uczniów i trzech nauczycieli wzięło udział w praktykach zawodowych we Francji, w ramach przyznanej naszej szkole akredytacji Programu Erasmus+. Był to niezwykle owocny wyjazd dla naszych uczniów z profili technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. 

           

          Projekt był dla wszystkich uczestników bezpłatny i miał charakter mobilności indywidualnej. Oznacza to, że każdy uczestnik otrzymał konkretne zadania do wykonania. Oprócz tego, że uczniowie nabyli nowe praktyczne umiejętności związane ze swoim profilem kształcenia, mieli również okazję wzmocnić swoje kompetencje językowe w ramach komunikacji z francuskimi przedsiębiorstwami i lokalnymi mieszkańcami. Praktyki były intensywne, ale i realizowane w przyjaznej atmosferze, co sprzyjało zaangażowaniu młodzieży w powierzone im zadania. 

          Technik żywienia i usług gastronomicznych 
          Uczniowie tego kierunku realizowali praktyki we francuskiej restauracji. Poznali obsługę tego lokalu od podszewki, zaczynając od prac związanych ze sprzątaniem i przygotowywaniem sali dla gości, jak i serwowaniem posiłków, obsługą oraz przygotowywaniem konkretnych potraw. Mieli przy tym okazję poznać bliżej upodobania kulinarne Francuzów i ich ulubione potrawy: tatar ze steku, makaron z tuńczykiem, marchewka w ziołach, potrawka z cielęciny, mnóstwo przekąsek, ale i deserów. We wszystkich tych potrawach każdy z uczestników miał okazje samodzielnie się sprawdzić. Według opinii gości restauracji – było smacznie! 

          Technik architektury krajobrazu 
          Uczniowie tego kierunku również sprawdzili się doskonale w powierzonych im zadaniach realizowanych na terenie ośrodka turystycznego. Pierwszym krokiem była umiejętność oczyszczania terenów zielonych za pomocą różnych narzędzi. Następny dotyczył praktycznych umiejętności dotyczących pielęgnacji terenów zielonych – strzyżenia trawników, przycinania krzewów, drzewek i żywopłotów. Co ważne, każdy uczeń miał możliwość pracy indywidualnej z nowoczesnymi narzędziami służącymi do celów pielęgnacyjnych. Kolejnym krokiem wtajemniczenia było utrzymanie i kształtowanie terenu, które pozwoliło uczniom bliżej poznać umiejętności związane z uzyskiwaniem określonych walorów estetycznych. 

          Program kulturowy 
          Dzieki projektowi nasi uczniowie mieli również okazje bliżej poznać Francję. Lokalne produkty, prowansalską faunę i florę, obyczaje oraz atrakcyjne turystycznie miejsca położone na Lazurowym Wybrzeżu. Świat kasyn, pięknych samochodów i czerwony dywan w stolicy europejskiego kina. Cannes, Monte Carlo, Nicea, Saint Tropez. To miejsca, które oszołomiły uczestników swoją różnorodnością kulturową. 

          Program praktyk zawodowych 2023-1-PL01-KA121-VET-000130819 realizowany we Francji należy uznać za bardzo udany. Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję kształcić swoje umiejętności w międzynarodowych firmach, co potwierdzają im przyznane certyfikaty, które z pewnością zostaną docenione na rynku pracy.